خبر قبلی

استاندار کرمانشاه از آتش نشانان کرمانشاهی تجلیل کرد
۰۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۴

خبر بعدی

نجات کودک دوازده ساله از چاه بیست و سه متری در ماهیدشت
/۱۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۰۱
news-2ab2b7de76.jpg
اخبار لیاقت مردم کلانشهر کرمانشاه بالاتر از تجهیزات موجود است

لیاقت مردم کلانشهر کرمانشاه بالاتر از تجهیزات موجود است

رئیس سازمان آتش نشانی کرمانشاه در دیدار با استاندار کرمانشاه 

 

لیاقت کرمانشاهیان بالاتر از تجهیزات موجود است.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمانشاه صبح امروز مورخ۱۴۰۰/۷/۸ جلسه ی گرامیداشت آتش نشانان به مناسبت هفتم مهرماه روز آتش نشانی و ایمنی، در سالن شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد.

 

در این دیدار مهندس بازوند با بیان اینکه مردم آتش نشان ها را یک نیروی مردمی و امین می دانند عنوان کرد: بی گمان اعتماد مردم بزرگترین سرمایه سازمان آتش نشانی است و این سرمایه عظیم با ازخودگذشتگی، ایثار، رشادت، شهامت و شجاعت این جوانان فداکار به دست آمده است.

 

رئیس سازمان آتش نشانی کرمانشاه در این جلسه گفت: شأن مردم کرمانشاه بسیار بالاتر از تجهیزات ایمنی موجود است و با توجه به تراکم بافت شهر و ساخت وساز ساختمان های بلندمرتبه و مسکن مهر، تهیه نردبان نجات ۶۴متری از اولویت های نجات شهروندان عزیز می باشد و تجهیز ایستگاه ها به خودروهای کوچک و موتورهای چهارچرخ جهت تردد در مسیرهای صعب العبور و بافت فرسوده شهر کرمانشاه از دیگر نیازهای ضروری می باشد.

 

مهندس فرهودی اضافه کرد: شهر کرمانشاه با توجه به وسعت شهری نیاز به احداث ایستگاه های جدید دارد که امیدواریم باهمکاری مسکن وشهرسازی بتوانیم ضمن احداث دو ایستگاه جدید، کلنگ احداث مرکز آموزش آتش نشانی و ایمنی با محوریت کرمانشاه در غرب کشور را به زمین بزنیم.

 

 

وی از شرکت های بیمه ای درخواست کرد که پیش از صدور بیمه نامه مسئولیت ( آتش سوزی و حوادث )برای منازل مسکونی، اماکن تجاری و ... این شرکت ها از سازمان آتش نشانی استعلام وتاییدیه لازم را جهت اعلام الزامات ایمنی و صدور بیمه نامه درخواست نمایند تا در صورت وجود حادثه با مشکلی روبرو نشوند.

 

مهندس فرهودی در پایان سخنانش اضافه کرد: یکی از مشکلات و معضلات ایمنی ساختمانها، عدم نظارت بر اجرای صحیح الزامات ایمنی انها در زمان ساخت و ساز است .لذا درخواست داریم سازمان نظام مهندسی و مهندسین ناظر بعنوان متولیان امر نظارت مقررات ملی ساختمان، به خصوص مبحث سوم مقررات ملی که در مورد حفاظت حریق ساختمانها میباشد، الزامات ایمنی را متناسب با نقشه های مصوب و دستورالعملهای سازمان اتش نشانی در زمان پروانه، نظارت و رعایت کنند تا شاهد استعلام ساختمانهای ناایمن و سردرگمی مالکین  در زمان پایانکار نباشیم.همچنین جهت جلوگیری از تخلفات ایمنی حین ساخت و ساز ،لازم است گزارش مرحله ای تخلفات  توسط مهندسین محترم ناظر به شهرداری و سازمان اتش نشانی اعلام گردد و تا رفع تخلفات ایمنی اقدامات بعدی توسط شهرداری  صورت نگیرد.انشااله که شاهد شهری ایمن در راستای حفظ جان و مال شهروندان عزیزمان باشیم. 

 

در پایان این جلسه که با حضور مهندس بازوند استاندار کرمانشاه،دکتر فخری معاون هماهنگی امور عمرانی،مهندس ساسانی مدیرکل دفتر شهری و شوراها، مهندس بهرام نژاد مدیرکل حوزه استاندار،دکتر خسروی مدیرکل روابط عمومی استانداری، مهندس رحیمی سرپرست شهرداری کرمانشاه، مهندس عیسائیان معاونت خدمات شهری شهرداری کرمانشاه و مهندس فرهودی مدیرعامل سازمان آتش نشانی برگزار شد از آتش نشانان کرمانشاهی با اهدای لوح تجلیل شد.

مطالب مرتبط

خبر مرتبط با این خبر یافت نشد .

نظرات

دیدگاهی برای این خبر ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه